Navigácia

 • Porada riaditeľov stredných škôl BSK

  Dňa 20.6.2019 sa v Modre uskutočnila slávnostná pracovná porada riaditeľov stredných škôl BSK na ktorej sa bilancoval školský rok. Slávnostný charakter dodalo porade poďakovanie riaditeľom končiacim vo svojej funkcii. Medzi nimi poďakoval bratislavský župan p. Droba odchádzajúcemu riaditeľovi p. Zdenkovi Radovi, ktorý vo svojej funkcií konči 30.6.2019. Za jeho dlhoročnú prácu mu ďakujeme aj my, celý kolektív zamestnancov Strednej odbornej školy technickej.

  Zároveň chceme privítať novo vymenovaného riaditeľ našej školy p. Döményho, ktorý si menovací dekrét prevzal z rúk riaditeľa odboru školstva BSK p. Urbančíka. Od 1.7.2019 mu prajeme veľa energie a dobrých nápadov.

 • Záverečné skúšky 2019

  Opäť úspešný ročník za nami 💍💎💍 záverečné prace žiakov externého štúdia Zlatník a klenotnik 💎 srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov!!!

 • Zlatník a klenotník 💍💎💍

  Záverečné práce žiakov III.ZO denného štúdia odboru zlatník a klenotník. 

 • Predlžovania platnosti preukazu ISIC/EURO26

  Vážení rodičia, milí študenti!

  Život stredoškoláka sa stáva každým rokom nákladnejším. Našim študentom preto vydávame preukazy ISIC/EURO26, s ktorými môžu ročne ušetriť desiatky až stovky eur.  Chceli by sme Vás upozorniť, že preukaz, ktorý nemá označenie 09/2020, nie je pre školský rok 2019/2020 platný a preto nie je možné využívať jeho výhody.

  Len s platným preukazom môžete:

  1. Denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami.
  2. Využiť vďaka preukazu zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete.

  Napr. v kine, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní. Viac na www.isic.sk

  1. Využiť svoj preukaz na študentské cestovné vo viacerých SAD pri platbe v hotovosti a až 75% zľavu na vlaky v Čechách aj počas letných prázdnin a ušetriť na jedinej ceste napr. do Prahy až 10€.  (platí aj pre budúcoročných maturantov)
  2. Uplatniť si nárok na ISIC paušál len za 9€, s výhodným balíkom mobilných dát. Viac na www.isicpausal.sk. Alebo využiť zľavu 5€ mesačne na bežné paušály v Orange.
  3. Uplatniť si nárok na celoročné cestovné poistenie len za 13,50€ http://isic.sk/poistenie-istotka

   

  Platnosť preukazu sa obnovuje nalepením známky ISIC

  v hodnote 10 €. Na škole si ju môžete objednať len v období od 1.6.2019-31.10.2019.

  Len platný preukaz potvrdzuje status denného študenta v aktuálnom školskom roku.

   

  Známku môžete objednať aj priamo na www.objednaj-preukaz.sk s doručením domov. Pri tomto spôsobe prosím počítajte aj s úhradou poštovného.

   

  Šetrite a získavajte výhody medzinárodného preukazu ISIC tak, ako to robia študenti stredných a vysokých škôl po celom svete.

 • Potvrdenie o návšteve školy

  Vážení rodičia,

  ak potrebujete potvrdenie o návšteve školy pre svoje dieťa, ktoré je žiakom našej školy, môžete si ho vytlačiť z pohodlia Vášho domova. Modul Dochádzka umožňuje rodičovi kedykoľvek si vytlačiť potvrdenie o návšteve školy. Hoci toto potvrdenie nemá pečiatku školy, obsahuje QR kód, ktorým sa dá pravdivosť potvrdenia kedykoľvek overiť. Potvrdenie s QR kódom je preto praktickejšie a zároveň bezpečnejšie ako tradičné papierové potvrdenie s pečiatkou, lebo sa nedá nijako sfalšovať. Návod ako na to nájdete na nasledujúcej stránke 

 • Kurz ochrany života a zdravia

  V dňoch 22.- 24.5.2019 sa žiaci z tried končiacich ročníkov zúčastnili povinného Kurzu na ochranu života a zdravia. Po teoretickej príprave v oblasti topografiu a zdravotnej prípravy s v prvý deň vyskúšali oživovanie pod vedením profesionálnej záchranárky v Červenom kríži. Druhý deň sa prešli krásnou prírodou chránenej krajinnej oblasti Devínska kobyla. Posledný deň po teórií o civilnej ochrane obyvateľstva a bezpečnostnych pokynoch si vyskúšali streľbu zo vzduchovky. Vďaka za aktívnu účasť a skvelé počasie.

 • Študentský šperk 2019


  Na súťaži Študentský šperk 2019 sa naša žiacka Mirka Šenkarová umiestnila na krásnom II. mieste s divadelným šperkom- "Alica v krajine zázrakov". Srdečne gratulujeme a pani majsterke Alici Tichej ďakujeme za jej prácu, podporu, úsilie a vedenie k dosiahnutiu tohto skvelého výsledku 👏

  Krásne šperky si môžete pozriet do 31.7.2019 v Technickom múzeu v Brne

 • Učiteľský piknik 2019

  Bratislavský samosprávny kraj pozval našich učiteľov na PIKNIK.

  Na piknik prišla takmer tisícka hostí a bola naozaj skvelá atmosféra...

  ĎAKUJEME

 • Karátové duše

  Výstava Karátové duše pripravovaná so spoluprácou s Cechom zlatníkov a klenotníkov Slovenska vyhlási 13.5.2019 výsledky súťaže Študenstky šperk do ktorej sa zapojila aj naša žiacka Mirka 💍 držíme jej palce Zároveň bude na výstave vystavovať aj naše šikovné absolventky Soničky (Kozáková,Horvatovičová) 🔝

 • ZELENÁ ŠKOLA - FAREBNÝ SEN

  ZELENÁ ŠKOLA - FAREBNÝ SEN

  Dňa 10.4.2019 sa boli študenti odboru zlatnik a klenotnik inšpirovať na výstave študentských prác SÚKROMNEJ STREDNEJ UMELECKEJ ŠKOLY ANIMOVANEJ TVORBY v Galérii Michalský dvor

 • Jarné upratovanie 5.4.2019

  Dňa 5.4.2019 žiacka školská rada organizovala Jarné upratovanie na skrášlenie priestorov školy a dielni.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme.

 • Branný pretek študentov

  Dňa 3.4.2019 sa družstvo našej školy zúčastnilo na 3.ročniku Branného preteku študentov v Bernolákove, organizovaného Ministerstvom obrany. Žiaci súťažili v oblastiach topografie, zdravotnej prípravy, protichemickej obrany, vedomostí o histórii Slovenska a zložiek Ozbrojených síl SR a v neposlednom rade aj vo fyzických testoch. Chlapci dosiahli výborné výsledky a i keď sa neumiestnili na pódiu, sme na nich hrdí a ďakujeme za reprezentáciu.

 • Termíny prijímacích skúšok na SŠ pre školský rok 2018/2019:

  I. termín – 14. máj 2018 alebo II. termín – 18. máj 2018.

  Termín na podanie prihlášky je do 10.apríla 2019. Na prihláške sa vyžadujú tieto údaje: meno a priezvisko žiaka, rodné číslo, vyučovací jazyk, štátne občianstvo, potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka, výchovno-vzdelávacie výsledky žiaka dosiahnuté na ZŠ, meno a priezvisko, adresa a telefónny kontakt zákonných zástupcov.

 • 2%

  Darujte svoje 2% dane z príjmu

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pomôžte nám oceniť aktivity Vašich detí a skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

  Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie SOU Vranovská 2003 Bratislava. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

   Finančné prostriedky budú použité na:

  • ocenenia žiakov za ich aktivity, prospech a dochádzku
  • kultúrne aktivity pre žiakov
  • náklady žiakov na súťaže a reprezentáciu školy
  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • a iné

  Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujeme.

 • DUAL DAY 2

 • Jarné účelové cvičenie

  Dňa 12.3.2019 žiaci našej školy absolvovali účelové cvičenie, ktoré bolo zamerané na preverenie fyzickej zdatnosti. Po trase Partizánska lúka - Snežienka - Kačín - Klanec - Partizánska lúka prešli krásnych 14 km vo veľmi príjemnom jarnom počasí. Po zdolaní prevýšenia na Kačín ich čakalo rozkladanie ohňa a zaslúžené doplnenie energie na opekačke. Všetci túto výzvu zdolali veľmi dobre!

 • Profesia days 2019

  Veľtrh príležitostí Profesia days je najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie kariérne podujatie na Slovensku, kde sa každoročne zídu tisícky záujemcov o nové pracovné príležitosti. My sme sa na tomto podujatí zúčastnili prvý krát, aby sme predstavili odbory ktoré ponúkame a ktoré sú nedostatkové na trhu. Podujatie sa konalo počas dvoch výstavných dní, rozprestieralo sa na ploche 9 000 m² a ponúkalo množstvo pracovných a vzdelávacích príležitostí všetkým skupinám ľudí na trhu práce – študentom, čerstvým absolventom a nezamestnaným aj zamestnaným, ktorí uvažujú o kariérnej zmene.

  Ďakujeme všetkým ktorí sa zapojili a zúčastnili!

 • Talentové skúšky

  Záujemcom o štúdium na našej škole oznamujeme, že talentové skúšky odboru zlatník a klenotnik 💍 do prvého ročníka v školskom roku 2019/2020 sa uskutočnia 25.marca 2019. Prihlášku je nutné odoslať na adresu školy do konca februára 2019. Tešíme sa na Vás.

 • IX. ročník súťaže Technická olympiáda

   

  Krajské kolo v Bratislave

  5. február 2019

   

                          

 • Okresné kolo vo florbale chlapcov SŠ BA V

  Do galérie Okresné kolo vo florbale chlapcov SŠ BA V boli pridané fotografie.

  Dňa 6. a 7.12.2018 sa na našej škole konalo okresné kolo vo florbale chlapcov SŠ BA V. Našu školu pod vedením kapitána Viktora Belanského reprezentovali Lukáš Tvaroh, Majo Hrozen, Imi Tóth a fenomenálny brankár Erik Martinka. Vypomôcť so striedaním prišiel aj Majo Kuračka.Hlavne vďaka brankárovi, ale aj vďaka obrovskému nasadeniu útočníkov sme sa umiestnili v skupine na krásnom druhom mieste. Ďakujeme 👏

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola technická
  Vranovská 4
 • 02/63 83 84 17
  02/63 81 23 77

Fotogaléria