Štatút žiackej školskej rady Uznesenia Zápisnice

Žiackej školskej rady

pri Strednej odbornej škole technickej, Vranovská 4, Bratislava

Žiacka školská rada sa na zasadnutí dňa 24.10.2018 uzniesla, že

• Predloží riaditeľovi školy na zasadnutí Rady školy žiadosť o personálnu výmenu študenta v rade školy, vzhľadom na rozpor so zákonom (keďže súčasná žiačka v rade školy nie je žiačkou SOŠ technická Vranovská) a vzhľadom na momentálne už existujúcu novozaloženú funkčnú žiacku školskú radu. V súlade so štatútom ŽŠR navrhujeme za nového člena Rady školy zastupujúceho žiaka školy predsedu ŽŠR Samuela Prvoniča (II.O)

Uznesenie č. 2/201819

Žiackej školskej rady

pri Strednej odbornej škole technickej, Vranovská 4, Bratislava

Žiacka školská rada sa na zasadnutí dňa 13.11.2018 uzniesla, že

• Bude spolupracovať s internátnou Žiackou školskou radou založenou pri SOŠ technickej, Vranovská, ktorá zastupuje žiakov ubytovaných na internáte Vranovská 2 a Vranovská 4, ktoré patria k SOŠ technická Vranovská 4 v Bratislave nasledujúcim spôsobom:
  • Na úrovni predsedov školskej ŽŠR a internátnej ŽŠR stretnutie minimálne 4 x ročne, najneskôr týždeň pred zasadnutím Rady školy. Tohto stretnutia sa zúčastnia aj koordinátorky ŽŠR a stretnutie je otvorené pre všetkých členov oboch žiackych školských rád.
  • Zo stretnutia sa urobí zápisnica v dvoch vyhotoveniach, ktorá sa priloží k spisom v oboch žiackych školských radách.
  • Cieľom stretnutí bude diskusia o problémoch, ktoré je potrebné riešiť na Rade školy, ktoré bude aj za internát predkladať a záujmy internátu hájiť predseda „školskej“ žiackej školskej rady, pričom predseda internátnej školskej rady, môže byť na zasadnutí Rady školy prítomný ako verejnosť.

Predseda ŽŠR Samuel Prvonič                                                  Koordinátor ŽŠR Mgr. Pavelková